Wydarzenia

Pon Wt Śr Czw Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Listopad 2017

Środowisko w Horyzoncie 2020 – dzień informacyjny oraz spotkanie brokerskie

2017.11.08

Dzień informacyjny oraz spotkanie brokerskie dotyczące nowych konkursów (2018) w obszarze „Horyzont 2020 – Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce”.

więcej

Konferencja Energetyczna EuroPOWER

2017.11.08

Konferencja Energetyczna EuroPOWER to najważniejsze spotkanie dotyczące rozwoju sektora energii w Polsce. Od początków powstania wydarzenie stawia sobie za cel mówienia o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży. Co pół roku w ramach konferencji wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najistotniejsze zmiany zachodzące na rynku, przeanalizować nowe trendy oraz modele biznesowe, pozwalające realizować przyjęte strategie.

 

więcej

Dzień Informacyjny Programu Euratom

2017.11.09

Dzień Informacyjny Programu Euratom. Podczas spotkania przedstawione zostaną konkursy w obszarze Euratom, które mają być otwarte w 2018 roku.

więcej

Założenia ustawy o rynku mocy w Polsce - kierunki i perspektywy rozwoju

2017.11.14

Warsztaty pt. "Założenia ustawy o rynku mocy w Polsce - kierunki i perspektywy rozwoju: ryzyka i strategie" będą okazją do przedstawienia zagadnień związanych między innymi z podstawami prawnymi funkcjonowania rynku mocy oraz metodyką analizy kosztów Rynku Mocy. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele elektrowni konwencjonalnych, elektrociepłowni, DSR i magazynów energii oraz OZE.

więcej

Konferencja "Polityka klimatyczno-energetyczna UE do wspólnych celów – suwerennie i racjonalnie”

2017.11.14

Konferencja "Polityka klimatyczno-energetyczna UE do wspólnych celów – suwerennie i racjonalnie” to wydarzenie cykliczne organizowane od 2011 r. podczas którego podejmowane są ważne kwestie dotyczące wpływu polityki klimatyczno-energetycznej UE na polską gospodarkę i społeczeństwo. Obecna edycja ma wypracować i upowszechnić w środowiskach politycznych i gospodarczych UE stanowisko Krajowej Izby Gospodarczej w sprawie wyzwań wynikających z porozumień paryskich COP 21, COP 23 oraz Szczytu G20.

 

więcej

Międzynarodowa konferencja naukowa International Conference on the Sustainable Energy and Environmental Development (SEED'17)

2017.11.14

Tegoroczna międzynarodowa konferencja naukowa International Conference on the Sustainable Energy and Environmental Development (SEED'17) obejmie swoją tematyką zagadnienia energii, środowiska i paliw, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zrównoważonego rozwoju tych sektorów.

więcej

Lubelskie Targi Energetyczne Energetix

2017.11.14

ENERGETICS to ważne spotkanie branży energetycznej w Polsce. Istotą ENERGETICS jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Znajdą się wśród nich m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy.

 

więcej

„Program Horyzont 2020 dla miast” – dzień informacyjny

2017.11.14

W trakcie spotkania przedstawione zostaną tematy konkursów w obszarze energii, transportu, środowiska, ICT oraz  efektywności energetycznej budynków. Ponadto, zaprezentujemy Państwu wybrane projekty realizowane przez polskie miasta w programie Horyzont 2020. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli władz miejskich oraz wszystkie podmioty zainteresowane realizacją projektów związanych z miastami.

więcej

Europejski Dzień Energii

2017.11.16

Kolejny Europejski Dzień Energii odbędzie się w ramach Konferencji Klimatycznej COP 23 ONZ. Zgromadzi on przedstawicieli polityki energetycznej i przemysłu w celu omówienia gospodarczych aspektów przejścia na czystą energię.

 

więcej

Finansowanie efektywności energetycznej we Włoszech, w Chorwacji i na Słowenii

2017.11.16

Wydarzenie ma na celu wymianę najlepszych praktyk z Włoch, Chorwacji i Słowenii oraz innych krajów w Europie dotyczących sposobów finansowania efektywności energetycznej. Omawiane będą kwestie wykorzystania funduszy prywatnych i innowacyjnych instrumentów finansowych, w szczególności w sektorze budowlanym i przemysłowym. Prelegenci skoncentrują się na praktycznych doświadczeniach w tworzeniu i finansowaniu programów inwestycyjnych w zakresie efektywności energetycznej.

 

więcej