Warsztaty z Yellow Research nt. grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)

2020.04.20

Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk poinformowało o otwarciu rejestracji na bezpłatne warsztaty dla naukowców dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), prowadzone przez holenderską agencję szkoleniową Yellow Research. Spotkanie poprowadzi Lotte Jaspers, współzałożycielka Yellow Research. Ekspertka ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz wspieraniu naukowców w staraniach o europejskie i krajowe granty.

Podczas szkolenia naukowcy znajdą podpowiedzi, jak napisać najlepszy wniosek grantowy. Będą poruszone m.in. następujące zagadnienia:

  • wniosek badawczy – jakich pomysłów oczekuje ERC
  • różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku
  • doskonałość badacza – kto i kiedy powinien aplikować
  • kryteria ewaluacji w ERC
  • struktura zwycięskiego wniosku: idealna prezentacja CV oraz projektu badawczego

Uczestnicy otrzymają podręcznik przygotowany w wersji elektronicznej przez Yellow Research oraz dostęp do nagrania wideo ze spotkania. Ponadto zorganizowane zostanie specjalne webinarium, w trakcie którego Prowadząca odniesie się do szczegółowych pytań i wątpliwości przekazanych podczas warsztatów i w e-mailach przesłanych przez uczestników. 

Warsztaty odbędą się w Pałacu Staszica w Warszawie (Nowy Świat 72) 27 maja 2020 r. w godzinach 9:00-16:30. Ramową agendę spotkania można pobrać ze strony PAN.

Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa. Formularz rejestracyjny do wydarzenia znajduje się pod adresem https://forms.gle/MgdfZsTPYTBnxhey8. Na spotkanie można zapisywać się do 5 maja 2020 r., do godz. 12:00. Wybrani uczestnicy otrzymają potwierdzenie osobnym e-mailem najpóźniej 12 maja 2020 r.

Agenda spotkania oraz wszelkie szczegóły znajdują się na stronie PAN. Anglojęzyczna wersja  jest dostępna TUTAJ.

UWAGA: w zależności od sytuacji epidemiologicznej dopuszcza się możliwość organizacji całego wydarzenia w wersji elektronicznej. Najpóźniej na 2 tygodnie przed spotkaniem uczestnicy zostaną powiadomieni, w jakiej formie się ono odbędzie. Zakres tematyczny warsztatów i zasady rekrutacji  pozostaną niezmienione.

https://informacje.pan.pl/index.php/polecamy/2937-warsztaty-z-yellow-research-o-grantach-erc

Źródło: Polska Akademia Nauk

Wróć