Nagrody Kryształowej Brukselki 2020

2020.09.18

W dniu 29 października 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) organizuje Galę rozdania Nagród Kryształowej Brukselki 2020. To już dziewiąta edycja nagrody przyznawanej od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla naukowców i przedsiębiorców za ich innowacyjność oraz wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumują cały Program Ramowy Horyzont 2020 (lata 2014-2020).

W dziewiątej edycji Nagrody Kapituła pod przewodnictwem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka wyłoni laureatów w  ośmiu kategoriach:

 • nauka:
  1.  uczelnie,
  2.  instytuty badawcze,
  3.       instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk
 • biznes:
  1.        małe i średnie przedsiębiorstwa,
  2.        duże przedsiębiorstwa
 • administracja samorządowa
 • podmioty non-profit
 • nagroda indywidualna.

W kategoriach instytucjonalnych (nauka, biznes, administracja samorządowa i podmioty non-profit) podstawą nominacji są opracowane przez KPK dane statystyczne uzyskane z Komisji Europejskiej. Natomiast kandydatów do nagrody indywidualnej nominuje środowisko skupione wokół badań naukowych i innowacji. Zgłoszenia może dokonać zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Kandydaci do kategorii nagroda indywidualna powinni wykazać się aktywnością i wybitnymi indywidualnymi osiągnięciami w Programie Ramowym Badań i Innowacji UE Horyzont 2020.[

Otwarcie przyjmowania zgłoszeń zostanie ogłoszone na stronie internetowej KPK oraz za pośrednictwem kanałów KPK na Twitterze i Facebooku. Na swojej stronie KPK udostępni także link do formularza, za pomocą którego będzie można dokonać zgłoszenia.

 

http://www.kpk.gov.pl/w-pazdzierniku-przyznamy-nagrody-krysztalowej-brukselki-2020

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

Wróć