Komisja Europejska zaprasza do pomocy w kształtowaniu nowego konkursu poświęconego European Green Deal

2020.05.22

Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne dotyczące kształtowania tematów nowego konkursu European Green Deal. Konkurs Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i niewykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa. Udział w ankietach można wziąć do 3 czerwca 2020 r. Komisja ma nadzieję, że konkurs przyczyni się do ekologicznego i cyfrowego ożywienia gospodarczego oraz do zwiększenia odporności społecznej, na przykład w rolnictwie, przyspieszenia różnorodności biologicznej odnawialnych źródeł energii, czystego transportu i modernizacji w kierunku czystego i zamkniętego przemysłu.

Zaproszenie do składania wniosków będzie wspierać: aplikacje pilotażowe, projekty demonstracyjne i innowacyjne produkty, innowacje dla lepszego zarządzania zieloną i cyfrową transformacją, innowacje społeczne i łańcuch wartości. Oprócz stawiania na rozwój technologiczny i demonstracje konkurs Europejski Zielony Ład zachęca do eksperymentów i innowacji społecznych, które dadzą nowe sposoby na zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmocnienie pozycji obywateli. Zaproszenie do składania wniosków EU Green Deal będzie dotyczyć 11 obszarów:

Każdy może pomóc w kształtowaniu tych tematów, biorąc udział w ankietach dla każdego obszaru. Po zakończeniu konsultacji, Komisja sformułuje ostateczne tematy konkursowe i otworzy nabór wniosków – w połowie września 2020 r. Planowany termin składania wniosków upłynie pod koniec stycznia 2021 r. Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

 

https://www.kpk.gov.pl/pomoz-komisji-ksztaltowac-nowy-konkurs-poswiecony-eugreendeal-w-horyzoncie-2020

Źródło: Krajowy Punkt kontaktowy Programów Badawczych UE

Wróć