Wiadomości wszystkie

research*eu RESULTS PACK – Współpraca na rzecz lepszego gospodarowania zasobami morskimi poprzez badania i innowacje

2017.11.21

Najnowsza broszura research*eu RESULTS PACK – zbiór artykułów poświęconych finansowanym ze środków UE projektom prowadzonym w określonej dziedzinie badań naukowych – jest już dostępna bezpłatnie w formacie PDF. W broszurze przedstawiono szeroką gamę zainteresowań badawczych z zakresu środowiska morskiego Ziemi.

więcej

Gowin: doktoranci powinni być traktowani jak badacze, nie jak studenci

2017.11.21

W wyniku reform doktoranci nie będą uczęszczali na studia, ale będą członkami szkół doktorskich. Będą traktowani jak badacze, nie jak studenci - powiedział w piątek wicepremier Jarosław Gowin podczas Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA.

więcej

Gowin: jeżeli habilitacje mają pozostać, powinny powstać także wdrożeniowe

2017.11.21

Jest kwestią otwartą, czy habilitacje w polskim systemie szkolnictwa powinny pozostać; jeśli tak, to powinny istnieć również habilitacje wdrożeniowe - mówił w czwartek podczas Kongresu 590 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

więcej

Kraków/ W AGH zamontowano turbiny wiatrowe

2017.11.21

W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchomiono Laboratorium Elewacyjnych Turbin Wiatrowych. Turbiny generują energię, która w razie awarii może zasilić uczelnię – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa AGH Anna Żmuda-Muszyńska.

więcej

95 mln zł dla naukowców i firm od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

2017.11.17

Aż 95 mln zł dofinansowania na przełomowe prace badawczo-rozwojowe mogą zdobyć naukowcy i firmy w czterech konkursach Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W środę uruchomiono konkursy: TEAM, TEAM-TECH, TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS.

więcej

Na Politechnice Śląskiej będą badać inteligentne sieci elektroenergetyczne

2017.11.17

Badania na nowoczesnym sprzęcie m.in. nad rozwojem inteligentnych sieci elektroenergetycznych będą prowadzić studenci i pracownicy Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W środę na Wydziale Elektrycznym otwarto nowe laboratorium partnerskie, dzięki któremu uczelnia wzbogaciła się o nowy sprzęt: nowej generacji aparaturę łączeniową stosowaną w sieciach napowietrznych średniego zasięgu oraz rozdzielnice niskiego i średniego napięcia.

więcej

Sejm za ustawą mającą poprawić warunki do działalności innowacyjnej

2017.11.13

Likwidacja lub ograniczenie barier w prowadzeniu działalności innowacyjnej oraz podniesienie atrakcyjności podatkowych instrumentów wsparcia działalności innowacyjnej w Polsce - takie mają być skutki ustawy, którą w czwartek niemal jednogłośnie zaakceptował Sejm.

więcej

Gowin: zamiast mówić o innowacyjności, zaczęliśmy ją kreować

2017.11.13

Ustawy dot. innowacyjności, doktoraty wdrożeniowe, programy NCBR - to niektóre działania dot. współpracy nauki i biznesu zrealizowane w ostatnich 2 latach przez resort nauki. Szef resortu Jarosław Gowin podsumował je w piątek podczas inauguracji programu "Doktoraty wdrożeniowe".

więcej